Sayısız araştırmanın sonucuna göre, erken yatan ve erken kalkan insanların daha iyi öğrenci olduğu görüldü. Harvard’daki biyolog Christoph Randler, erken yatıp, erken kalkan kişilerin problemleri önceden kavramaya ve bunları etkin bir şekilde en aza indirmeye daha yatkın olduklarını ve bunun da iş hayatında daha başarılı olmaya neden olduğunu buldu.

Erken yatıp, erken kalkmanın – araştırmalar tarafından desteklenen – diğer faydalarının arasında şunlar bulunuyor:

  • Daha iyi planlama yapan biri haline gelmek,
  • Birey olarak bütünsel anlamda daha sağlıklı olmak,
  • Daha iyi uyumak,
  • Daha iyimser, tatminkar ve dürüst olmak.

Erken kalkmak size önceden önlemler alarak ve bilinçli bir şekilde gününüzü tasarlamanızı sağlar. Gününüze, tüm günün gidişatını belirleyecek bir sabah rutini ile başlayabilirsiniz.

Önceliği kendinize vererek, kendinize saygı göstermiş olursunuz. Sabah rutininizde, dua edebilir/meditasyon yapabilirsiniz, size ilham verecek şeyler dinleyebilir ya da okuyabilirsiniz ve günlüğünüze bir şeyler yazabilirsiniz. Bu rutin size bir fincan kahveden çok daha fazla enerji verecektir.

 

Bu Yazı Dizisi Hakkında: Hayat zor. Mutlu, tatmin edici ve başarılı bir hayat yaşamak istiyorsanız olayları akışına bırakmamalı, bazı hatalardan kaçınmalı, bazı doğru şeyleri ise düzenli alışkanlık haline getirmelisiniz. 50 gün sürecek bu yazı dizisinde sizlere mutlu, tatmin edici ve başarılı bir hayat için 50 ipucu sunuyoruz. Amacımız siz girişimcilerimize pozitif bir dünya görüşü aşılamak ve sizi zorlu yolculuğunuzda güçlendirmek.

Yararlanılan Kaynak: https://medium.com/life-learning/50-ways-happier-healthier-and-more-successful-people-live-on-their-own-terms-30280c7d5e44

Reklamlar